5 důvodů, proč si pořídit mini workoutové hřiště na vlastní zahradu!

20.07.2018
1. Cvičení v pohodlí vašeho domova.

Rádi byste si kolikrát šli zacvičit, ale nechce se vám podnikat tu cestu do posilovny/na workoutové hřiště? Pokud máte konstrukci na své zahradě, můžete cvičit kdykoliv a bez omezení, a to je nesporná výhoda. Navíc máte soukromí a celou konstrukci sami pro sebe - to na veřejném hřišti pravidlem rozhodně není.

2. Příležitost k podpoření.

Jakou lepší příležitost si dokážete představit, než mít nástroj pro komplexní rozvoj těla u sebe doma? Cvičením s vlastní vahou posilujete tělo přirozeným a funkčním způsobem. Výsledkem je zlepšení celkové kondice a funkcí fyzického aparátu, a to má přímý vliv na vaší zdraví. "Ve zdravém a funkčním těle zdravý duch."

3. Více pohybu pro vás a inspirace pro vaši rodinu.

Největší překážka mezi rozhodnutím jít sportovat a samotným sportováním je často schovaná v nezáživné cestě na sportoviště, sbalení vybavení a oblečení, převlékání se a podobně, však to znáte. Pokud máte vlastní hrazdovou konstrukci na zahradě, většina z toho odpadá! Stačí vyjít ven z domu a můžete na věc. Přímo před domem vám tak stojí skvělá možnost k pohybu kdykoliv máte chvilku času. Svým cvičením můžete navíc inspirovat i další členy rodiny, kteří určitě rádi a bez ostychu (protože jsou doma ????) cvičení také vyzkouší.

4. Cvičení s vlastním tělem působí preventivně, napravuje a posiluje celé tělo.

Pravidelné cvičení s vlastní vahou na venkovních hrazdách posiluje celé tělo, od hlavy až k patě, a je vhodné jak pro dospělé, tak děti i seniory. Mít hrazdovou konstrukci na vlastní zahradě může pomoci vám, rodičům, udržet se v kondici, a vašim dětem kvalitně rozvíjet své tělo, a to stále pod vaším dohledem. Mimo to poslouží jako skvělá prevence mezi hodinami strávenými u počítače nebo při sedavém zaměstnání.

Že je to příliš náročné? Cvičení s vlastním tělem není jen street workout! Existuje spousta pomůcek, jako jsou odporové gumy, které vám navíc náročnější cviky pomohou ulehčit.

5. Časté cvičení v menších dávkách nebo dlouhé tréninky, je to na vás!

Ohromná výhoda hrazd na vlastním pozemku je příležitost ke zlepšování se každou chvíli, kdy jste doma. Obcházíte dům a procházíte kolem hrazdy? Dejte si pár shybů. To samé cestou zpět. Protáhněte se ráno před snídaní nebo si dejte rychlou desetiminutovku před večeří. Soutěžte s dětmi během sobotního odpoledne, kdo se déle udrží ve visu za ruce. Časté a kratší tréninky významně přispívají k rozvoji trénovaných schopností - tréninky nemusí být bolestivé a dlouhé, aby vás někam posunuly! Pokud jste ale vyznavači dlouhých hodin tréninku, trávit je doma na zahradě je velmi příjemnou variantou.