8 důvodů - Proč postavit workoutové hřiště?

04.07.2018
  • Vytváří vztah mezi zastupiteli města a mladou generací.

Streetworkoutové hřiště může být ten správný projekt pro navázání kontaktu s mladou generací. Posilování, cvičení a trénink jsou mezi mladou generací velmi důležitou a oblíbenou aktivitou a cvičení ve venkovních posilovnách se stává stále populárnější.

  • Dává prostor mladistvým pro seberealizaci.

Cvičení ve venkovní posilovně je velmi přirozenou a na prostředky nenáročnou aktivitou. Popularita cvičení s vlastní vahou za poslední roky významně vzrostla a dává mladým šanci se rozvíjet po fyzické i duchovní stránce, a to na bezplatném a vždy otevřeném místě.

  • Vytváří ve městě nové komunity, které jdou správným příkladem ostatním.

Cvičení ve více lidech je vždy zábavnější a lidi spojuje, to je známé. Streetworkoutové hřiště často slouží mimo cvičení i jako místo socializace, kde se setkávají lidé se společným zájmem, což v mnohých případech ústí až ke vznik komunit za dobrým účelem.

  • Skvěle funguje jako prevence před negativním chováním mladistvých.

Dostupná příležitost k seberozvoji a vznik nových komunit motivuje jednotlivce a pomáhá jim vydat se tou správnou cestou, zejména ve věku kolem 15 let. Spolupráce členů komunit po celém světě vede k pořádání společných tréninků, vzniku internetových stránek radících s tréninkem, zdravou stravou, až k odbojům proti užívání zakázaných látek.

  • Přináší pozitivní vliv na zdraví občanů.

Hřiště umožňuje všem občanům cvičení s vlastní vahou těla, které je velmi přirozené a prospěšné pro všechny věkové kategorie, od dětí po seniory. Přispívá k přirozenému růstu a k udržení zdravé mobility a vitality těla a rozvíjí tzv. funkční sílu těla. Streetworkout a kalistenika není jen pro namakané borce, právě naopak!

  • Zvyšuje oblíbenost představitelů města nejenom u mladistvých, ale také u jejich rodičů, kteří si váží, že děláte něco pro nadcházející generace.

Každý rodič si přeje, aby jeho dítě trávilo svůj volný čas smysluplně. My dnes a denně potkáváme na hřištích děti, kteří, inspirováni zkušenými borci z videí na internetu, zkouší přítahy, kliky a šplhají po ručkovacích žebříkách. Zdraví každého člověka je obrazem jeho fyzické kondice a její rozvoj začíná už v útlém věku.

  • Vytváří dostupnou sportovní aktivitu pro každého.

Jedna z největších výhod workoutového hřiště je jeho dostupnost pro každého občana. Žádné vstupné, žádná nutnost převlékání se v šatně ani přezouvání se, venkovní prostředí a navíc univerzalita. Hřiště poslouží jako skvělý tréninkový nástroj jak pro úplné začátečníky, rekreační sportovce, tak i pro profesionály a zkušené atlety ze všech sportovních odvětví. Cvičení s vlastní vahou posiluje celé tělo a je velmi funkční, což znamená uplatnitelné napříč všemi sporty.

  • Možnost čerpání dotací z EU.

Na výstavbu workoutových hřišť jsou vypsány dotační tituly, využijte toho a zažádejte si o ně.