STREETWORKOUT - 4 důvody

06.06.2018

Pokud váháte, případně chcete vyzkoušet zase jiný trénink, odskočit si od činek, můžete na vlastním těle poznat street workout, kalisteniku, cvičení, kde využíváte převážně jen svoji váhu. Na každém je, aby se rozhodl, v podstatě ale hlavní je, když se hýbete a něco pro své tělo děláte. Teď je na vás, vybrat si.

Kalistenika je cvičení, které využívá odpor vašeho vlastního těla k budování síly, zvýšení flexibility a spalování tuku. Nepoužíváte činky, stroje. Tento trénink může být prováděn

Kalistenika je cvičení, které využívá odpor vašeho vlastního těla k budování síly, zvýšení flexibility a spalování tuku. Nepoužíváte činky, stroje. Tento trénink může být prováděn kdekoliv, kde je pevná podlaha, zem, dostatek prostoru pro pohyb a workoutové konstrukce na hřišti, gymu, na zahradě. Jaké jsou výhody tohoto workoutu?

Zpevněné svaly
Street workout, kalistenika je jedin
ý způsob, jak budovat svalovou hmotu a sílu bez použití závaží. Svaly pracují, ano pracují, na principu progresivního odporu. V tomto případě můžete dosáhnout odporu svého těla, protože jedinou vahou je vaše vlastní tělo. Je to málo? Můžete získat přiměřené množství svalové hmoty, a udržovat ji, obzvláště začátečníci, kteří začínají. Jde o vhodné řešení, směr.

Flexibilita
Když se zpevníte, budete také flexibilnější, budete se lépe pohybovat. Zavážete si bez problémů tkaničky třeba :-). Ve skutečnosti nemůžete být flexibilnější bez budování svalů. Silné (není řeč o objemu) svaly nejsou na škodu, určitě jsou lepší než ty slabé, povislé, bez energie a síly.


Úbytek váhy
Základní princip je jednoduchý, pokud se budete pravidelně hýbat, zaznamenáte úbytek váhy, to jako první pravidlo, které má ale více větví - strava, regenerace. Street workout řeší problém spalování přebytečného tuku ze dvou směrů. Zaprvé: silový trénink vytváří svalovou hmotu a zpevňuje. Více svalové hmoty zvyšuje metabolismus, což vám umožní spálit více kalorií. Zadruhé: nepřetržitý kalistenický trénink způsobuje zvýšení srdeční frekvence. Jedná se o aerobní cvičení, a to je jeden z nejúčinnějších způsobů spalování tuku.

Vytrvalost
Jedním z nejlepších účinků kalisteniky, street workoutu je zvýšená vytrvalost. Kruhový trénink vyžaduje, abyste udělali tolik opakování, jak je to jen možné, bez odpočinku, až do pocitu únavy. Každý den, kdy znovu vykonáváte tyto cviky a necháte svaly přes noc regenerovat, vaše vytrvalost se bude postupně zvyšovat. Budete schopni provádět více opakování postupem času. Nezapomeňte ale, že trénink se musí provádět rovnoměrně - všechny svalové skupiny. Výsledkem je zvýšená vytrvalost v každé části těla, včetně kardiovaskulárního systému. Zkuste si vyjít 10 pater schodů před tímto tréninkem, poté po měsíci, uvidíte ten rozdíl. Ať to cvičí!


Autor článku: Libor Kalous, Streetworkout.cz