FUBO - Příběh od stálek až po ???

20.07.2018

Před 5 lety mě ve 4. ročníku na gymplu napadlo, že bych mohl začít vyrábět a prodávat stojánky/stálky na posilování s vlastní vahou těla. Celý nápad vznikl naprosto jednoduše. V té době zde nebyl téměř nikdo, kdo by mi stálky, které jsem potřeboval k tréninku street workoutu, vyrobil za rozumné peníze, a tak jsem se rozhodl vyrobit si vlastní. Začal jsem je používat na dětských hřištích, kam jsme v té době chodili s kamarády trénovat. Stálky zaujaly i kamarády, a tak jsem vyrobil další. V tu chvíli jsem si uvědomil, že zde bude mnohem více lidí, kterým takovéto pomůcky chybí, a rozhodl se vyrobit první větší várku, vymyslet název, založit stránku na Facebooku a zkusit je nabídnout i dalším lidem, kteří stejně jako já milují funkční posilování.Toto celé trvalo přibližně 1 rok, jak je vidět, nikam jsem nespěchal :D

Společně s kamarádem, kterému jsem v té době o nápadu řekl, jsme začali fotit zásobníky cviků, přidávat příspěvky na sociální sítě a snažili se dostat do podvědomí streetworkoutové komunity.

Po nějaké době přišel první eshop a další produkty v podobě velkých bradel a gymnastických kruhů. Následovaly produkty od jiných výrobců a postupné rozšiřování nejenom produktového portfolia, ale také záběru na trhu. V průběhu studia vysoké školy se ke mně přidal Honza, který mi od té doby pomáhá s objednávkami, články a dalšími činnostmi. Bez něho by dnes FUBO nebylo tam, kde je. Díky Honzo, vážím si tě!

Nicméně, vše jsem dělal při výšce a spíše to bral jako zdroj zkušeností, zábavu a smysluplnou náplň. V té době by mne ani nenapadlo, že o pár let později se z koníčku stane práce na full-time. K tomu došlo na konci čtvrtého ročníku na VŠE. V tu dobu jsem se rozhodl, že škola není cestou, kterou bych se chtěl dále ubírat, a ze dne na den jsem se rozhodl skončit. Tomu ještě předcházela výpověď v korporaci, ve které jsem si uvědomil, že práce na pozici zaměstnance není nic pro mě. Z ukončení studia se tedy stalo nejnáročnější rozhodnutí, které jsem kdy udělal. Avšak hned druhé nejlepší, hned po tom, kdy jsem se rozhodl podnikat. Takto radikální rozhodnutí se samozřejmě nesetkalo s pochopením naprosté většiny lidí, zejména pak rodiny, která mne viděla ve školních lavicích a korporátním světě.

Následující rok se nesl ve znamení obrovských změn, nejenom co se týče podnikání, ale především osobního života. Vyhazov z domu, nové bydlení a další nepříjemné události. Díky těmto změnám, které nebyly vůbec pozitivní, jsem v sobě našel obrovskou motivaci posunout podnikání na zcela jinou úroveň. Odkoupil jsem eshop www.crossathlete.cz, který se zaměřuje na komplexní sportovní nabídku s primárním fokusem na fitness, a věnoval se eshopům ze sta procent. Následovalo konečně stěhování do pořádných skladových prostor, což byl obrovský krok dopředu od posílání balíčků ze svého pokoje. Popravdě se tomu už ani pokoj říkat nedalo, byl to spíše můj sklad u rodičů v domě, kde jsem i spal.

Nový eshop, nové skladové prostory, nový život a obrovská motivace něco dokázat, to bylo to, co mě každé ráno zvedlo z postele jít něco dělat. Z eshopu, který prodával jeden produkt, se rázem stal eshop s komplexní nabídkou pro silové sporty. Nyní u nás naleznete dřevěné fitness vybavení z naší vlastní produkce, odporové gumy, masážní pomůcky, osy, činky, kotouče, crossfitové konstrukce, workoutová hřiště, taktéž přímo od nás. Jsme Vám schopni vybavit gym od podlahy, přes vybavení, trenažéry až po stropní konstrukce. Dokonce vyrobíme a postavíme workoutové hřiště pro jakékoli město či obec. A tím to nekončí, protože naše plány a vize jsou mnohem větší.

FUBO vnímám jako jakéhosi prostředníka, pomocí kterého máme tu možnost vytvářet lepší prostředí a kvalitnější podmínky pro všechny, kdo se chtějí cítit lépe jak po fyzické, tak psychické stránce. Námi vylepšená verze známé pravdy: "Ve zdravém a funkčním těle zdravý duch" plně vystihuje filozofii i název značky FUBO, který byl inspirován právě velmi důležitým dodatkem "funkční tělo" (anglicky FUnctional BOdy). Věříme, že prostřednictvím fitness vybavení, workoutových hřišť, které nabízíme, a také obrovské novinky, kterou Vám představíme na konci článku, dáváme příležitost všem, kteří mají zájem podpořit své zdraví a být spokojeni sami se sebou.

Vize je to, co nám dává důvod každé ráno vstát a jít makat. Díky vizi vidíme smysl naší práce, kterou potvrzují spokojení zákazníci, a toho si neskutečně vážíme. A my bychom jim to rádi vrátili nejenom prostřednictvím kvalitních produktů a zákaznického servisu.

Proto jsme se rozhodli udělat nejriskantnější krok našeho podnikání vůbec. V průběhu září budeme v Hradci Králové otevírat první funkční gym, který ponese název FUBO Gym No. 1.

Pokud Vás zajímají bližší informace o FUBO Gym No. 1, máme pro Vás rozepsaný nový článek, který se bude gymu věnovat dopodrobna.

Toto byla cesta od stojánků na kliky po vlastní gym a jsem zvědavý, kam dál nás zavede. Za celý tým FUBO Fitness mohu slíbit, že budeme dělat maximum pro to, abychom naší vize dosáhli.

Děkuji.

Michal Nutil
Zakladatel FUBO Fitness