Jak vybrat vhodnou venkovní hrazdu na vaši zahradu?

20.07.2018

Ve výběru správné venkovní hrazdy či malého workoutového hřiště hraje roli několik kritérií, které se odrazí v nárocích na konstrukci přímo pro vás. Pojďme si je shrnout:

 1. Finance
 2. Počet lidí, kteří na konstrukci budou cvičit
  1. 1-2
  2. 3-5
  3. 5+
 3. Vaše aktuální aktivita
  1. aktivně sportujete, hrazdy jsou doplňkem nebo aktivním nástrojem k tréninku
  2. sportujete rekreačně, hrazdy na zahradě vnímáte jako nový impulz
  3. hrazdu na zahradě pořizujete pro rodinu, vnímáte ji jako příležitost pro všechny
 4. Výška lidí, kteří konstrukci budou využívat
  1. rozmanitá (včetně dětí)
  2. všichni jste zhruba stejně velcí

Jako první je důležité si uvědomit, kolik peněz chcete do sebe a výstavby venkovní hrazdy/ workoutového hřiště investovat. Poté, co budete mít jasno v této otázce, tak je dobré zapřemýšlet, kolik lidí bude hrazdy využívat - na základě toho můžete určit zhruba velikost hrazdové konstrukce. Pokud víte, že ji budete využívat sami, popř. s kamarádem, který občas přijde na trénink nebo jedním dalším členem rodiny, volíte spíše menší, jednoduché konstrukce - ku příkladu Venkovní hrazdy 1.0-8.0 či konstrukce Cube. Pokud jste velká rodina s kupou dětí a plánujete zvát na tréninky i přátelé, pravděpodobně budete potřebovat hřiště větší (Venkovní hrazdy 9.0 a dále či Double Cube).

Design a výběr prvků hřiště bude reflektovat vaši aktivitu a potenciální využití konstrukce. Aktivní sportovci pravděpodobně ví, co potřebují - často vystačí dvě různě vysoké hrazdy, bradla a např. zavěšení na kruhy. Pokud ale pořizujete konstrukci pro rodinu a celkově širší okruh lidí, je důležité zakomponovat více možností a prvků. Skvěle zde fungují žebřiny, ručkovací žebřík Monkey bar a hrazdy v různých výškách a naproti sobě.

Posledním faktorem při výběru, který je nutné zohlednit, je výška osob, které na hřišti budou cvičit. Pokud máte děti, rozhodně doporučujeme konstrukce s prvky v různých výškách - například Venkovní hrazdy 9.0 nebo Mini Cube, které jsou univerzální a poslouží celé rodině. My samozřejmě vždy volíme výšku konstrukce tak, aby si na ní zacvičilo co nejvíce lidí. Nicméně pokud by vám nevyhovovaly naše standardní rozměry, tak nám určitě napište a domluvíme se na individuálních rozměrech.


Pojďme si uvést několik ukázkových příkladů výběru konstrukce:

Příklad A: Aktivní atlet, žije v páru, bez dětí, hrazdy chce pro každodenní komplexní tréninky

 • Volba: Venkovní hrazdy 8.0, kterou si může případně rozšířit o přídavný úchyt na gymnastické kruhy

Příklad B: Syn začíná trénovat a cvičit, chci něco kvalitního, ale za rozumné peníze.

 • Volba: Venkovní hrazdy 2.0 - poskytnou naprostý základ a uspokojí základní potřeby každého workoutera + případné rozšíření

Příklad C: Rodina o 3-5 členech, rekreačně sportující. Hřiště chtějí rodiče jako doplněk na zahradu pro sebe a pro děti, kteří na konstrukci mohou dovádět a cvičit, až povyrostou.

Příklad D: Velká rodina, aktivní styl života, někteří členové rodiny aktivně provozují atletiku nebo jiné podobné sporty

 • Volba: Venkovní hrazdy Double Cube 4.0 - vše, co je potřeba pro domácí tréninky, ale i pro zacvičení si rodičů či pohoupání se na hrazdě pro ty menší.

Výběr pečlivě zvažte a nebojte se nás kontaktovat na email info@fubo.cz nebo tel. 722596133. Rádi s vámi probereme možnosti a pomůžeme s optimálním výběrem, od toho tu jsme. 

Nevyberete si z nabídky? Poskytujeme také řešení na míru!