Realizace tělocvičny/posilovny pro HC Verva Litvínov

11.09.2019

Začali jsme před 6 lety drobnými pomůckami na funkční trénink. Dnes na FUBO.cz najdete kompletní sortiment nejen pro osobní trénink, ale i profi vybavení do fitness center. A nejen to. Jsme specialisti na komplexní zařízení posiloven a tělocvičen, od návrhu celého prostoru, až po samotné montáže. Důkazem budiž náš FUBO Gym No. 1 otevřený v listopadu loňského roku, posilka Youtubera Aleše Lamky a nebo právě hotová tělocvična pro HC Verva Litvínov.

Pro hokejisty je kvalitní fyzická příprava naprosto klíčová a vyžaduje pořádné zázemí s dostatkem náčinní. HC Verva se při realizaci takové tělocvičny rozhodla využít našich služeb a v tomto článku se podíváme na to, jak tento proces proběhl.

Spolupráce začala objednávkou první várky vybavení ještě před návrhem tělocvičny, aby mohli svou letní přípravu hokejisté začít co nejdříve. Dodali jsme základní vybavení, jako jsou osy, kotouče, kettlebelly a zátěžové vesty, TRX, powerbally a samozřejmě plyoboxy, které mohly rovnou do akce.

Druhá a důležitější část začala, jako tomu je vždy, konzultací a zaměřením. Nejdůležitější požadavky, které jsme při návrzích řešení brali v potaz, bylo zachování co nejvíce místa a vyhnutí se kotvení konstrukcí do země či do stropu. Na základě toho vznikly na papíře první náčrty budoucích konstrukcí. Ty poté přešly v 3D grafické návrhy samotných prvků, které Vervě poskytly jasnou představu o tom, jak by funkční zóna mohla vypadat.

Po pár úpravách a vzájemném souhlasném kývnutí jsme přešli na výrobu dle hotových plánů. Vyrobené konstrukce jsme poté zavezli do lakovny, kde byly opatřeny vrstvou černého a žlutého komaxitového laku, aby mezi světle stěny tělocvičny v barvách HC Verva designově dobře zapadly.

Následovala kontrola, doprava na místo a samotná montáž. Ta probíhala ve 3 krocích:

1) Nejprve jsme složili a do nářaďovny umístili regály na gymnastické míče, powerbally a zátěžové vaky.

2) Druhým krokem byla demontáž původních a montáž ocelových nástěnných žebřin. Žebřiny jsou kombinovány se záchytnými rameny pro velkou osu a s trny pro skladování kotoučů, a poslouží tedy zároveň jako stojan pro práci s velkou činkou. Dále je stěna doplněna o místo pro skladování gymnastických míčů, závěsnými hrazdami a bradly na žebřiny a posilovacími lany. To dohromady tvoří vysoce multifunkční nástěnnou konstrukci, která má nejen široké využití, ale i dobře vypadá. 

3) Ve třetím, posledním kroku přišla řada na TRX konstrukci. Ta byla navařena přímo na kovové sloupy podpírající strop. Toto řešení poskytne kolem konstrukce dostatek místa na cvičení s TRX pro celý tým. Ke kovovým sloupům byly současně přivařeny také kloubová pouzdra na velkou osu, která slouží pro trénink tělesného jádra, bez kterého pořádný hokejista nedá ani ránu. Doslova.

Shrnuto a podtrženo, nevelkou tělocvičnu se nám podařilo vybavit veškerým potřebným vybavením pro kondiční, silový i plyometrický trénink hokejového týmu a zároveň zachovat prostornost na prakticky nezměněné úrovni. Litvínovští hokejisté tak získali tělocvičnu/posilovnu pro fyzický trénink celého týmu.

Realizace posiloven a venkovních workoutových hřišť provádíme v rámci podprojektu Fitnesshřiště. V sekci produkty najdete celou řadu modelových konstrukcí a neváhejte si prohlédnout také reference, kde najdete přehled již realizovaných projektů. V případě indoorových realizací, jako byla ta pro HC Vervu, doplňujeme konstrukce často vybavením, které najdete na FUBO.cz, a to od podlahy, až po drobné vybavení.